logo ii.gif

Krakowski Królewski Klub Żeglarski jest jednym z najmłodszych krakowskich stowarzyszeń sportowych, zrzeszającym w swych szeregach ludzi, dla których morze i uprawianie żeglarstwa jest czymś bardzo ważnym. Są wśród nas doświadczeni Kapitanowie i Instruktorzy Żeglarstwa, ale także młodzi stażem adepci tego pięknego sportu. Jedni z nas preferują ciepłe akweny Adriatyku i Morza Śródziemnego. Inni wolą bardziej surowe w swym pięknie wody Bałtyku i Morza Północnego. Są wśród nas także miłośnicy Pojezierza Mazurskiego i innych akwenów śródlądowych. Łączy nas wspólna pasja i uzależnienie od piękna żagli i morza.

Jednym z zadań, jakie zapisaliśmy w statucie naszego Klubu jest prowadzenie szkoleń i propagowanie żeglarstwa wśród młodzieży. Już kolejni uczestnicy organizowanych przez nas kursów na patent Żeglarza Jachtowego poznają tajniki tego pięknego sportu, korzystając z wiedzy i doświadczeń kadry instruktorskiej naszego Klubu.

W naszej działalności jest też miejsce na organizacje koncertów szantowych, czy też innych imprez związanych z szeroko rozumianą kulturą żeglarską. Pragniemy naszą działalnością propagować te najlepsze wzory wychowania żeglarskiego, kultywując przy tym tradycje krakowskiego środowiska żeglarskiego.

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 SPORADY 2017 Andrzej Brońka 555
2 Sezon 2017 - czas zacząć.. Andrzej Brońka 576
3 Terminarz spotkań Elżbieta Ozaist 4386
4 KKKŻ Sławomir Wójtowicz 7715
 

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości